6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Sayfa 20 Cevapları

  6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Sayfa 20 Cevapları 

Vahiy kavramının anlamı hakkında neler biliyorsunuz? Rabb’imiz (c.c.), gönderdiği vahiylerde kendisini bizlere nasıl tanıtmaktadır?

1. Soru: Vahiy kavramının anlamı hakkında neler biliyorsunuz?
Cevap: Allah’ın peygamberler aracığıyla biz insanlara yani kullarına , gönderdiği mesajlara vahiy denir.2. Soru: “O, öyle Allah’tır ki ondan başka tanrı yoktur. Görülmeyeni ve görüleni bilendir. O, esirgeyendir, bağışlayandır. O, öyle Allah’tır ki kendisinden başka hiçbir tanrı yoktur. O; mülkün sahibidir, eksiklikten münezzehtir, selamet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip koruyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran, büyüklükte eşi olmayandır. Allah, müşriklerin ortak koştukları şeylerden münezzehtir. O; yaratan, var eden, şekil veren Allah’tır. En güzel isimler onundur. Göklerde ve yerde olanlar onun şanını yüceltmektedirler. O, galiptir, hikmet sahibidir.”
(Haşr suresi, 22-24. ayetler.)
 
Rabb’imiz (c.c.), gönderdiği vahiylerde kendisini bizlere nasıl tanıtmaktadır?
Cevap: Tek olduğunu, görülmeyeni ve görüeni yani her şeyi bildğini, affedici olduğunu, mülkün sahbinin o olduğunu, eksiksiz yani kusursuz olduğunu, insanları koruyup gözeten ve onları yaratan olduğunu vahiyler ile bildirmiştir.

Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


6.SINIF DİN KÜLTÜRÜ DÖRTEL YAYINLARI DERS KİTABI CEVAPLARI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir